Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★★
Edit this entry  
14
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★★
Edit this entry  
10
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★
Edit this entry  
05
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
★★★★
Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shane Gillis: Beautiful Dogs

Shane Gillis: Beautiful Dogs

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Land of the Lost

Land of the Lost

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Couples Retreat

Couples Retreat

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
xXx

xXx

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Super 8

Super 8

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tom Segura: Sledgehammer

Tom Segura: Sledgehammer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tom Segura: Sledgehammer

Tom Segura: Sledgehammer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Robots

Robots

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Punishment Park

Punishment Park

1971
×
★★★★
Edit this entry  
11
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Get Him to the Greek

Get Him to the Greek

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★½
Edit this entry  
26
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Pink Panther 2

The Pink Panther 2

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Pink Panther

The Pink Panther

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
Read the review Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry