Sort by

Kyle has logged 34 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Till

Till

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Way Things Go

The Way Things Go

1987
×
Read the review Edit this entry  
13
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
One Week

One Week

1920
×
Read the review Edit this entry  
09
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry