Sort by
  • Napoleon

    ★★★★

  • Now and Then - The Last Beatles Song

    ★★★★

  • Poison

    ★★★★½

  • The Rat Catcher

    ★★★★

  • The Swan

    ★★★★½

  • Portrait Mode

  • Priscilla

    ★★★★½

  • The Killer

    ★★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★½

  • The Holdovers

    ★★★★½

  • Haunted Mansion

    ★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • May December

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • I Did Believe In Her,

    ★★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★★

  • boygenius: the film

    ★★★★½

  • Air

    ★★★★

  • Art for Everybody

    ★★★★

  • Inside

    ★★★

  • Reality

    ★★★★

  • You Hurt My Feelings

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • A Man Called Otto

    ★★★★

  • Babylon

    ★★

  • Talk to Me

    ★★★★

  • Personality Crisis: One Night Only

    ★★★★

  • Smile

    ★★★½

  • Devotion

    ★★★

  • The Menu

    ★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Blonde

    ★★★★½

  • The Eternal Daughter

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • Sr.

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Skinamarink

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Butterfly in the Sky

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Enys Men

    ★★★★

  • Men

    ★★★

  • EO

    ★★★★½

  • Armageddon Time

    ★★★★

  • God's Creatures

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Old World Underground: There's No Hell In This House

  • The Northman

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★★½

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Meet Me in the Bathroom

    ★★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • The UnRedacted

    ★★★★

  • Descendant

    ★★★★½

  • North Star

    ★★★★

  • Death to 2021

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½