• Bodies Bodies Bodies

    ★★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Der Platz

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Red Rocket

  • Titane

    ★★

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

  • Luca

    ★★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Yes Day

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Passing

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • I Used to Go Here

  • Hamilton

    ★★★★

  • Desperados

    ½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★★

  • Shirley

    ★★★★½