Sort by

Kylie has logged 96 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Why Not?

Why Not?

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Give Me Liberty

Give Me Liberty

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
First Cow

First Cow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Waves

Waves

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Good Time

Good Time

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Intervention

The Intervention

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry