Sort by
  • Ghosted

    ★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★★★

  • boygenius: the film

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Creed III

    ★★★★★

  • Plane

    ★★★

  • Shotgun Wedding

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Violent Night

    ★★★★

  • Disenchanted

    ★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Last Summer

    ★★★

  • Rosaline

    ★★★★

  • 20th Century Girl

    ★★★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Rings of Power Global Fan Screening

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★★

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★★

  • Day Shift

    ★★★

  • Groot Takes a Bath

    ★★★

  • Groot's Pursuit

    ★★★

  • The Little Guy

    ★★★½

  • Groot's First Steps

    ★★★

  • Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie

    ★★★★

  • Wedding Season

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★½

  • Honor Society

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Magnum Opus

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Persuasion

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • The Sea Beast

    ★★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Morbius

    ★½

  • Moon Knight

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Contractor

    ★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★★★

  • The House

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★★

  • The Backrooms (Found Footage)

    ★★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★