kylie has logged 77 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
I.Q.

I.Q.

1994
×
★★★
Edit this entry  
23
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★★
Edit this entry  
17
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Transcendence

Transcendence

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Far and Away

Far and Away

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thor

Thor

2011
×
★★★
Edit this entry  
14
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry