Sort by

kylie has logged 42 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
My Babysitter's a Vampire

My Babysitter's a Vampire

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Depression Focus Please

Depression Focus Please

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pulse

Pulse

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Skulls

The Skulls

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Splendor in the Grass

Splendor in the Grass

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kate & Leopold

Kate & Leopold

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Twisted Pair

Twisted Pair

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Tale of the Three Brothers

The Tale of the Three Brothers

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Return of the Waves

The Return of the Waves

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
KISS Meets the Phantom of the Park

KISS Meets the Phantom of the Park

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wedding Season

Wedding Season

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jesus Christ Superstar

Jesus Christ Superstar

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Backrooms (Found Footage)

The Backrooms (Found Footage)

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Magnum Opus

Magnum Opus

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Groot Takes a Bath

Groot Takes a Bath

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Groot's Pursuit

Groot's Pursuit

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Little Guy

The Little Guy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Groot's First Steps

Groot's First Steps

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lion

Lion

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry