Sort by

Oana has logged 127 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Slice

Slice

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
American Mary

American Mary

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★½
Edit this entry  
23
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Alien³

Alien³

1992
×
★★½
Edit this entry  
22
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Robin Williams: Come Inside My Mind

Robin Williams: Come Inside My Mind

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry