Sort by

Kylo has logged 489 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Perfect Christmas Present

The Perfect Christmas Present

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Faithful

Faithful

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Zoey's Extraordinary Christmas

Zoey's Extraordinary Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Gospel According to André

The Gospel According to André

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Joe

Joe

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
An Audience with Adele

An Audience with Adele

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Titane

Titane

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Roadgames

Roadgames

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Valentine

Valentine

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Moffie

Moffie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Adele One Night Only

Adele One Night Only

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry