Sort by

kynky has logged 481 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Rover

The Rover

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jack Whitehall: Christmas with my Father

Jack Whitehall: Christmas with my Father

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
2019: After the Fall of New York

2019: After the Fall of New York

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Dark Half

The Dark Half

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shooting Fish

Shooting Fish

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Heist with Markiplier

A Heist with Markiplier

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
PROGRESS Chapter 90: The Lonesome Death Of The One-Man Cabaret Act

PROGRESS Chapter 90: The Lonesome Death Of The One-Man Cabaret Act

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
11:14

11:14

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dear Satan

Dear Satan

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Arctic

Arctic

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Honey, I Shrunk the Kids

Honey, I Shrunk the Kids

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Navy Seals

Navy Seals

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Stunt Rock

Stunt Rock

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fletch Lives

Fletch Lives

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ricky Gervais: Humanity

Ricky Gervais: Humanity

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Secret of My Success

The Secret of My Success

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Down to Earth

Down to Earth

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Identity

Identity

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry