Sort by

kynky has logged 34 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Omega Man: A Wrestling Love Story

Omega Man: A Wrestling Love Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Godzilla

Godzilla

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Before The Bell: The Story Of All Elite Wrestling

Before The Bell: The Story Of All Elite Wrestling

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rim of the World

Rim of the World

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Final Countdown

The Final Countdown

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
England Is Mine

England Is Mine

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lucky Number Slevin

Lucky Number Slevin

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Haunted World of El Superbeasto

The Haunted World of El Superbeasto

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Angriest Man in Brooklyn

The Angriest Man in Brooklyn

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Chernobyl Diaries

Chernobyl Diaries

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Made in America

Made in America

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Murder by Numbers

Murder by Numbers

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tower Block

Tower Block

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fair Game

Fair Game

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love Birds

Love Birds

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Three Musketeers

The Three Musketeers

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Three and Out

Three and Out

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Ham: Caught in a Ham

Spider-Ham: Caught in a Ham

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Dark Backward

The Dark Backward

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry