• Venom: Let There Be Carnage

  • No One Gets Out Alive

    ½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Dune

    ★★½

  • Malignant

  • Candyman

    ★★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • Aftermath

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

  • A Classic Horror Story

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Awake

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Chernobyl 1986

  • The Devil Below

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Wrong Turn

    ★★★

  • Cadaver

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Old Ways

    ★★

  • Run

  • Don't Listen

  • Hamilton

    ★★★★

  • You Should Have Left

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

  • The Hunt

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Possessor

  • Spree

    ★★★½

  • School of the Damned

    ½

  • Doctor Sleep

  • The Assent

    ★½

  • The Addams Family

    ★★★½

  • Fractured

  • 3 from Hell

  • The Goldfinch

  • Joker

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • Pentagram

    ★★½

  • Ready or Not

  • Secret Obsession

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★

  • Crawl

  • Annabelle Comes Home

  • The Influence

  • Midsommar

    ★½

  • The Dead Don't Die

  • Brightburn

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • The Intruder

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • The Hole in the Ground

  • Escape Room

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★½