• The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Antebellum

    ★★★

  • Host

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Spiral

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Wretched

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • The Nun

    ★★½

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Jigsaw

    ★★★½

  • The Babysitter

    ★★

  • Creep 2

    ★★★½

  • Jeepers Creepers 3

    ★★

  • Revenge

    ★★★½

  • It

    ★★★★½

  • Victor Crowley

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Terrifier

    ★★½

  • Train to Busan

    ★★★★

  • 31

    ★½

  • Krampus

    ★★★

  • Insidious: Chapter 3

    ★★½

  • The Witch

    ★★★★

  • Annabelle

  • It Follows

    ★★★½

  • Creep

    ★★★★

  • The Babadook

    ★★★

  • Curse of Chucky

    ★★★

  • Insidious: Chapter 2

    ★★

  • Evil Dead

    ★★★★½

  • The Conjuring

    ★★★½

  • Mama

    ★½

  • Texas Chainsaw 3D

    ★★★

  • The Lords of Salem

    ★★★½

  • Excision

    ★★★★

  • American Mary

    ★★★★

  • Sinister

    ★★★

  • Scream 4

    ★★★★½

  • Saw 3D

    ★★

  • Insidious

    ★★★★

  • Piranha 3D

    ★★★★

  • The Reef

    ★★½

  • A Nightmare on Elm Street

    ★★★½

  • YellowBrickRoad

    ★★½

  • Saw VI

    ★★★½

  • Jennifer's Body

    ★★★★½

  • Sorority Row

    ★★★★½

  • Halloween II

    ★★★★

  • Friday the 13th

    ★★★★

  • Saw V

    ★★★

  • The Strangers

    ★★★★

  • Trick 'r Treat

    ★★★★★

  • Saw IV

    ★★

  • Paranormal Activity

    ★★★½

  • Halloween

    ★★½

  • Black Christmas

    ★★½

  • Saw III

    ★★★½

  • Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

    ★★★★

  • The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

    ★★★½

  • The Hills Have Eyes

    ★★★★

  • Saw II

    ★★★

  • The Devil's Rejects

    ★★★½

  • House of Wax

    ★★★

  • Seed of Chucky

    ★★

  • The Grudge

    ★★★

  • Saw

    ★★½

  • Freddy vs. Jason

    ★★★★