Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Saw V

Saw V

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Saw III

Saw III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Ring

The Ring

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Saw

Saw

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dracula

Dracula

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
American Mary

American Mary

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ringu

Ringu

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Fog

The Fog

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry