madib has logged 53 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
I Now Pronounce You Chuck & Larry

I Now Pronounce You Chuck & Larry

2007
×
Read the review Edit this entry  
11
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★
Edit this entry  
10
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★½
Edit this entry  
08
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★½
Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Edit this entry  
23
Lords of Dogtown

Lords of Dogtown

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
High Road

High Road

2012
×
★½
Edit this entry  
13
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Election

Election

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Away We Go

Away We Go

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★½
Edit this entry  
07
Pet

Pet

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
29
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Adore

Adore

2013
×
★★
Edit this entry  
27
Fire in the Mountains

Fire in the Mountains

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Forbidden to See Us Scream in Tehran

Forbidden to See Us Scream in Tehran

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Exam

Exam

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
So What If The Goats Die

So What If The Goats Die

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Hook

Hook

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Kids

Kids

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Kenya’s Symphony

Kenya’s Symphony

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
To the Bone

To the Bone

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
High Country

High Country

×
★★★
Edit this entry  
25
Women is Losers

Women is Losers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Sing Me a Lullaby

Sing Me a Lullaby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Moxie

Moxie

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Run

Run

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Accepted

Accepted

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
Edit this entry  
19
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Vibes

Vibes

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bliss

Bliss

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Accepted

Accepted

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry