RSS feed for Peter

Peter has logged 34 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Aspen

Aspen

1991
×
★★★½
Edit this entry  
26
Summer School Teachers

Summer School Teachers

1974
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bury Me an Angel

Bury Me an Angel

1972
×
★★★
Edit this entry  
26
Thieves Like Us

Thieves Like Us

1974
×
★★★½
Edit this entry  
26
Old Boyfriends

Old Boyfriends

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dodsworth

Dodsworth

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass

Glass

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Suddenly

Suddenly

1954
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Lucky Lady

Lucky Lady

1975
×
★★★½
Edit this entry  
19
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Fedora

Fedora

1916
×
★★★
Edit this entry  
17
The Diver

The Diver

1913
×
★★★
Edit this entry  
17
The Girl Spy Before Vicksburg

The Girl Spy Before Vicksburg

1910
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Roads That Lead Home

The Roads That Lead Home

1913
×
★★★½
Edit this entry  
17
The New Love And The Old

The New Love And The Old

1912
×
★★★
Edit this entry  
16
White Out, Black In

White Out, Black In

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Meteors

Meteors

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Shock Corridor

Shock Corridor

1963
×
★★★★
Edit this entry  
15
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★
Edit this entry  
13
The Store

The Store

1983
×
★★★★
Edit this entry  
12
Canyon Passage

Canyon Passage

1946
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Second Game

The Second Game

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
Infinite Football

Infinite Football

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
P.J.

P.J.

1968
×
★★★½
Edit this entry  
09
Harper

Harper

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★
Edit this entry  
07
A Scandal in Paris

A Scandal in Paris

1946
×
★★★½
Edit this entry  
05
Keeper of the Flame

Keeper of the Flame

1943
×
★★★
Edit this entry  
03
The Scarlet Pimpernel

The Scarlet Pimpernel

1934
×
★★★
Edit this entry