Peter has logged 14 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
She Puppet

She Puppet

2001
×
★★★½
Edit this entry  
25
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★★
Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Two Weeks in Another Town

Two Weeks in Another Town

1962
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1934
×
★★★½
Edit this entry  
13
Sextool

Sextool

1975
×
Edit this entry  
13
LA Plays Itself

LA Plays Itself

1972
×
Edit this entry  
10
Rafter Romance

Rafter Romance

1933
×
★★★
Edit this entry  
09
Body Double

Body Double

1984
×
★★★½
Edit this entry  
04
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Keep

The Keep

1983
×
★★★½
Edit this entry