• The Grand Bizarre

    ★★★★

  • Detective Dee: The Four Heavenly Kings

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Cam

    ★★★½

  • Feast of the Epiphany

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Burning

    ★★★½

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★

  • The House That Jack Built

    ★★½

  • BlacKkKlansman

  • Ash Is Purest White

    ★★★½

  • The Image Book

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Fainting Spells

    ★★★½

  • The Debt Collector

    ★★★½

  • Bao

  • “Der Klang, die Welt…”

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★½

  • Blockers

    ★★★

  • Support the Girls

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Black Mother

    ★★★½

  • The Hurricane Heist

    ★★★

  • Game Night

    ★★½

  • Unsane

    ★★★★

  • Notes on an Appearance

    ★★★

  • Transit

    ★★★½

  • Infinite Football

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★½

  • Epilogue

    ★★★★

  • Monody

    ★★★★

  • September

    ★★★★

  • The 15:17 to Paris

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Madeline's Madeline

    ★★½

  • Mosaic

    ★★★½

  • Minding the Gap

    ★★★½

  • Shirkers

    ★★★

  • Bisbee '17

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Hale County This Morning, This Evening

  • Den of Thieves

    ★★★

  • The Commuter

    ★★★½

  • The Post

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Graven Image

    ★★★

  • Pumpkin Movie

    ★★★½

  • Justice League

    ★★½

  • Ode

    ★★★★

  • Coda

    ★★★★

  • Abaton

    ★★★★

  • Elohim

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★

  • Ray Meets Helen

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★½

  • Round Seven

    ★★★½

  • A Good Fight

  • Sollers Point

    ★★½

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★½

  • Downsizing

    ★★★½

  • Mom and Dad

    ★★★

  • The Task

    ★★★½

  • Wasteland No. 1: Ardent Verdant

    ★★★½

  • Onward Lossless Follows

  • The Death of Stalin

    ★★

  • Manhunt

    ★★★½