• Home Again

    ★★½

  • mother!

    ★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Ex Libris: The New York Public Library

    ★★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★

  • Lady Bird

  • First Reformed

    ★★★½

  • Zama

    ★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Milla

    ★★½

  • The Wandering Soap Opera

    ★★★½

  • Meteors

    ★★½

  • Light Lick: Amen

    ★★★

  • Let the Corpses Tan

    ★★★

  • Detroit

    ★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • The Republic

    ★★★

  • Balloonfest

    ★★★

  • Saving Brinton

    ★★★

  • Transformers: The Last Knight

    ★★★

  • Girls Trip

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★

  • A Gentle Creature

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★★½

  • 24 Frames

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★½

  • The Day After

    ★★★★

  • Western

    ★★★½

  • Claire's Camera

    ★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★

  • Before We Vanish

    ★★½

  • The Rider

    ★★★★

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★

  • Lover for a Day

    ★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Faces Places

    ★★★½

  • Okja

    ★★★½

  • Let the Sunshine In

    ★★★★

  • Wonderstruck

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Among the Eucalyptuses

    ★★★

  • Entropy

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★

  • Princess Cyd

    ★★★½

  • Bāhubali 2: The Conclusion

    ★★★½

  • Taste of Cement

    ★★½

  • The Departure

    ★★★

  • Edge of Alchemy

    ★★★

  • The Green Fog

    ★★★½

  • Five Came Back

    ★★★½

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★½

  • Gemini

    ★★★

  • The Work

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Song to Song

    ★★★★

  • Logan

    ★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Journey to the West: The Demons Strike Back

    ★★★

  • Marjorie Prime

    ★★★½

  • Beach Rats

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★

  • Golden Exits

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★

  • Mudbound

    ★★½

  • Orders

    ★★★

  • Did You Wonder Who Fired the Gun?

    ★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★½

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ★★★½