• When Worlds Collide

    ★★★

  • Alien

    ★★★★

  • Collateral

    ★★★½

  • Jewel Robbery

    ★★★★½

  • Mauro, Humberto

    ★★★½

  • Primate

    ★★★½

  • Sullivan's Travels

    ★★★★

  • The Haverstraw Tunnel

    ★★★½

  • Salomé

    ★★★½

  • Ocean's Eleven

    ★★★★

  • Election 2

    ★★★½

  • Election

    ★★★

  • An American Tragedy

    ★★½

  • Street Scene

    ★★★½

  • Dead End

    ★★★½

  • Mary Burns, Fugitive

    ★★★½

  • Mars Attacks!

    ★★★½

  • The Flying Train

    ★★★½