• Ricochet

    ★★★★

  • Women on the Verge of a Nervous Breakdown

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Pride

    ★★★★

  • Kunku

    ★★★★

  • Ugetsu

    ★★★★

  • Forty Hearts

    ★★★★

  • Down with Love

    ★★★★

  • Two Weeks in Another Town

    ★★★★

  • Aliens

    ★★★★

  • The Insider

    ★★★★

  • Death Proof

    ★★★★

  • The Watermelon Woman

    ★★★★

  • Clueless

    ★★★★

  • PTU

    ★★★★

  • Wait Till the Sun Shines, Nellie

    ★★★★

  • The Silent Partner

    ★★★★