Peter has rated 81 films ★★★★★ .

  • Dusty Stacks of Mom: The Poster Project

    ★★★★★

  • The Clock

    ★★★★★

  • The Shop Around the Corner

    ★★★★★

  • Psycho

    ★★★★★

  • Magic Mike XXL

    ★★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Stop Making Sense

    ★★★★★

  • E.T. the Extra-Terrestrial

    ★★★★★

  • Do the Right Thing

    ★★★★★

  • Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

    ★★★★★

  • Cameraperson

    ★★★★★

  • The Best of Cinerama

    ★★★★★

  • The Rules of the Game

    ★★★★★

  • Céline and Julie Go Boating

    ★★★★★

  • To Be or Not to Be

    ★★★★★

  • The Passion of Joan of Arc

    ★★★★★

  • Hellzapoppin'

    ★★★★★

  • Matinee

    ★★★★★