Sort by

Jack has logged 102 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rubber

Rubber

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★½
Edit this entry  
16
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Aniara

Aniara

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blade II

Blade II

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Silent Hill: Revelation 3D

Silent Hill: Revelation 3D

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Gay and Wondrous Life of Caleb Gallo

The Gay and Wondrous Life of Caleb Gallo

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wild Blue Yonder

The Wild Blue Yonder

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blade

Blade

1998
×
★★★
Edit this entry  
31
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

1984
×
★★
Read prior review Edit this entry  
29
Dune

Dune

1984
×
★★
Read prior review Edit this entry  
14
Annette

Annette

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★½
Edit this entry  
30
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★½
Edit this entry  
16
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Edit this entry  
16
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Hellraiser: Inferno

Hellraiser: Inferno

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hellraiser: Bloodline

Hellraiser: Bloodline

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Grapes of Wrath

The Grapes of Wrath

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gerry

Gerry

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Edit this entry