RSS feed for eva
  • Greta

    Greta

    ★★

    not to be controversial but this was disappointing

  • Edge of Tomorrow

    Edge of Tomorrow

    ★★★½

    emily blunt thank u so much

  • Baby Driver

    Baby Driver

    ★★★★★

    this movie fucks

  • Step Brothers

    Step Brothers

    ★★★★½

    “you and your mom are hilbillies. this is a house of learned doctors!” 

  • Moonstruck

    Moonstruck

    ★★★★½

    “in time you’ll die and i’ll come to your funeral in a red dress!”

  • The Quiet Man

    The Quiet Man

    ★★

    im so sorry i hated this

  • The Mirror Has Two Faces

    The Mirror Has Two Faces

    ★★★★

    barbra streisand’s tiddies thank u so much

  • A Star Is Born

    A Star Is Born

    ★★★★

    THIS HURT SO BAD WHAT THE FUCK

  • The Hustle

    The Hustle

    ★★★½

    why did they steal my whole personality for penny

  • Booksmart

    Booksmart

    ★★★★★

    THE POWER OF WOMEN

  • Rebecca

    Rebecca

    ★★★★★

    my mom: he is a terrible husband and i hate his mustache

  • Casanova's Big Night

    Casanova's Big Night

    ★★

    bob hope is so jarring and unfunny. both of the stars i’m giving this are for joan fontaine’s hair