Sort by

thalia has logged 119 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Doom at Your Service

Doom at Your Service

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★½
Edit this entry  
31
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hotel Del Luna

Hotel Del Luna

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Hometown Cha-Cha-Cha

Hometown Cha-Cha-Cha

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Saw V

Saw V

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Saw III

Saw III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Legend of Sleepy Hollow

The Legend of Sleepy Hollow

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★★½
Edit this entry