• To All the Boys: Always and Forever

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★½

  • BREAK IT ALL: The History of Rock in Latin America

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • The World to Come

    ★★★

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★½

  • Work It

  • Hamilton: History Has Its Eyes On You

  • The Undefeated Presents: Hamilton In-Depth

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Under the Riccione Sun

  • Feel the Beat

    ★★★

  • Mulan

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • Z-O-M-B-I-E-S 2

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • The Father

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Dolittle

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Spies in Disguise

  • 1917

    ★★★★

  • Let It Snow

  • Frozen II

  • Klaus

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Harriet

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Babyteeth

    ★★★★

  • The King

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

  • Judy

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Descendants 3

  • A Rainy Day in New York

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Dark Phoenix

  • School Life

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Rocketman

  • Aladdin

  • Yesterday

    ★½

  • Tolkien

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Perfect Date

  • Us

    ★★★★