Cali has logged 32 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ray

Ray

2004
×
★★★½
Edit this entry  
22
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Edit this entry  
21
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★½
Edit this entry  
14
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
13
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
The Wife

The Wife

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Read the review Edit this entry  
09
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
How to Steal a Million

How to Steal a Million

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
An Angel Has Appeared

An Angel Has Appeared

1961
×
★★★
Edit this entry  
03
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
01
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry