Sort by

Stephanie has logged 29 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ginger Snaps 2: Unleashed

Ginger Snaps 2: Unleashed

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wishmaster 2: Evil Never Dies

Wishmaster 2: Evil Never Dies

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Darkness Falls

Darkness Falls

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Wishmaster

Wishmaster

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Edit this entry  
07
Pyewacket

Pyewacket

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Separation

Separation

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry