• In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Four Roads

  • Pretend It's a City

  • The Prom

    ★★

  • Holidate

    ★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • What the Constitution Means to Me

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★

  • Savage X Fenty Show Vol. 2

  • On the Rocks

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★★

  • Tenet

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Normal People

  • Take Me to the World: A Sondheim 90th Birthday Celebration

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Coded Bias

  • Little Women

    ★★★★½

  • The SpongeBob Musical: Live on Stage!

  • Same Time, Next Christmas

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

  • 1917

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★

  • The Knight Before Christmas

  • Let It Snow

    ★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • How to Build a Girl

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Martin Eden

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Ema

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Tell Me Who I Am

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Variações: Guardian Angel

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★½

  • Anima

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Buffaloed

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Someone Great

    ★★½

  • The Creative Brain

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • Knock Down the House

  • Rent

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★★½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★

  • Fyre

    ★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Les Misérables

    ★★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ★½

  • The Princess Switch

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½