Mariana has logged 188 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
She Loves Me

She Loves Me

2016
×
Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Right Stuff

The Right Stuff

1983
×
★★★★
Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Colette

Colette

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★½
Edit this entry  
01
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★½
Edit this entry  
17
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
How to Marry a Millionaire

How to Marry a Millionaire

1953
×
★★★
Edit this entry  
11
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★½
Edit this entry  
27
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★
Edit this entry  
20
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Read prior review Edit this entry  
14
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Edit this entry  
10
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Secret Scripture

The Secret Scripture

2016
×
★½
Edit this entry  
09
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Chef

Chef

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
Waitress

Waitress

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
The Lunchbox

The Lunchbox

2013
×
★★★½
Edit this entry  
01
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Their Finest

Their Finest

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Geostorm

Geostorm

2017
×
★½
Edit this entry  
23
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Edit this entry