Mariana has logged 23 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Hollars

The Hollars

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Irreplaceable You

Irreplaceable You

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Golden Exits

Golden Exits

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
Edit this entry  
11
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
War and Peace

War and Peace

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Zookeeper's Wife

The Zookeeper's Wife

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry