Sort by

camille has logged 55 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Identity Thief

Identity Thief

2013
×
★★★
Read other review Edit this entry  
16
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★
Edit this entry  
09
Take Care of Maya

Take Care of Maya

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★
Edit this entry  
27
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
14
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Monster

Monster

2003
×
★★★★
Edit this entry  
10
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★
Edit this entry  
07
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
Scooby-Doo! Pirates Ahoy!

Scooby-Doo! Pirates Ahoy!

2006
×
★★★
Edit this entry  
29
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★★
Edit this entry  
28
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★
Edit this entry  
10
Prom Night

Prom Night

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
13
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★★
Edit this entry  
13
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★½
Edit this entry  
30
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
STILL: A Michael J. Fox Movie

STILL: A Michael J. Fox Movie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
07
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
26
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
20
Herbie Fully Loaded

Herbie Fully Loaded

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
18
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★½
Edit this entry  
10
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★½
Edit this entry