• The Irishman

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Rafinha Bastos: Ultimatum

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★★

  • Sharp Objects

  • Set It Up

    ★★★★

  • Tig Notaro: Happy To Be Here

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Dude

    ★★★½

  • Love, Simon

  • Red Sparrow

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Tully

    ★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Hereditary

  • Seeing Allred

    ★★★★★

  • The Open House

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • 1922

  • The Death of Stalin

    ★★★★½

  • Stronger

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • It

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Victoria & Abdul

    ★★★½

  • Battle of the Sexes

    ★★★★

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Thelma

    ★★★★

  • Madame

    ★★

  • Logan Lucky

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Flower

    ★★★★

  • Hot Summer Nights

  • Atomic Blonde

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★½

  • Beauty and the Beast

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • The Comet

  • Super Dark Times

    ★★★

  • T2 Trainspotting

  • Rebel in the Rye

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • To the Bone

    ★★★★½

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • Mudbound

    ★★★★★

  • Hidden Figures

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • Sweet, Sweet Lonely Girl

  • The Girl on the Train

  • The Founder

  • Jackie

  • Below Her Mouth

    ★½

  • LBJ

    ★★★½