Sort by

lia has logged 209 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Frida

Frida

2002
×
Read prior review Edit this entry  
13
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Frida

Frida

2002
×
Read the review Edit this entry  
09
3 Generations

3 Generations

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
3 Generations

3 Generations

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Par 6

Par 6

2002
×
Edit this entry  
04
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
Edit this entry  
04
Blow

Blow

2001
×
Edit this entry  
04
Liberty Heights

Liberty Heights

1999
×
Edit this entry  
04
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
04
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★
Edit this entry  
04
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
04
Where to Invade Next

Where to Invade Next

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Where to Invade Next

Where to Invade Next

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Woman in the Fifth

The Woman in the Fifth

2011
×
Edit this entry  
26
The Tourist

The Tourist

2010
×
Edit this entry  
26
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
Edit this entry  
21
Victoria & Abdul

Victoria & Abdul

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Victoria & Abdul

Victoria & Abdul

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gattaca

Gattaca

1997
×
Edit this entry  
19
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Matilda

Matilda

1996
×
Edit this entry  
14
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
LOL

LOL

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Cazuza: Time Doesn't Stop

Cazuza: Time Doesn't Stop

2004
×
Edit this entry  
03
LOL

LOL

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Village

The Village

2004
×
Edit this entry  
25
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
Edit this entry  
24
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
Edit this entry  
24
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
Edit this entry  
24
Gummo

Gummo

1997
×
Edit this entry