RSS feed for deniz

deniz has logged 31 entries for romance films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Edit this entry  
02
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mona Lisa Smile

Mona Lisa Smile

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Room with a View

A Room with a View

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Edit this entry  
11
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★½
Edit this entry  
12
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★
Edit this entry  
20
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Z-O-M-B-I-E-S

Z-O-M-B-I-E-S

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry