iza has logged 22 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Paterson

Paterson

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Call

The Call

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Behind Her Eyes

Behind Her Eyes

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
mid90s

mid90s

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Looking for Alaska

Looking for Alaska

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wretched

The Wretched

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
Edit this entry  
04
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry