jen has logged 113 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Prince & Me 4: The Elephant Adventure

The Prince & Me 4: The Elephant Adventure

2010
×
½
Edit this entry  
25
Christmas Wedding Planner

Christmas Wedding Planner

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
01
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Tribes of Palos Verdes

The Tribes of Palos Verdes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Truth or Dare

Truth or Dare

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
03
New York Minute

New York Minute

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Status Update

Status Update

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Playing It Cool

Playing It Cool

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Perfect Score

The Perfect Score

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Nanny Diaries

The Nanny Diaries

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★½
Edit this entry  
03
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry