• Moonshot

  • Windfall

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • The House

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Mixtape

    ★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Unforgivable

  • Jonas Brothers Family Roast

  • Ciao Alberto

  • Home Sweet Home Alone

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • A Man Named Scott

  • Encanto

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★

  • Ron's Gone Wrong

  • Robin Robin

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

    ½

  • Belfast

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Afterlife of the Party

    ★★½

  • Dug Days

    ★★★★★

  • Untold: Crimes & Penalties

    ★★★★½

  • He's All That

  • Vacation Friends

    ★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • Sweet Girl

    ★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

  • Val

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Annette

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Little Prince(ss)

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Power

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Flora & Ulysses

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★