RSS feed for Lagerlout

Lagerlout has logged 13 entries for films released in the 2010s during April 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Muscle Shoals

Muscle Shoals

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Divergent

Divergent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Queen of Versailles

The Queen of Versailles

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Another Earth

Another Earth

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry