rogue has logged 544 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Sieranevada

Sieranevada

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
27
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Man in an Orange Shirt

Man in an Orange Shirt

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
The In-Laws

The In-Laws

1979
×
★★★★
Edit this entry  
24
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
23
John Carter

John Carter

2012
×
★★
Edit this entry  
23
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Breathe In

Breathe In

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★½
Edit this entry  
19
Beautiful Girls

Beautiful Girls

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Waitress

Waitress

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
16
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★
Edit this entry  
15
Flashdance

Flashdance

1983
×
★★★★
Edit this entry  
14
Life

Life

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Norman: The Moderate Rise and Tragic Fall of a New York Fixer

Norman: The Moderate Rise and Tragic Fall of a New York Fixer

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Bad News Bears

Bad News Bears

2005
×
★★★★
Edit this entry  
09
Minnie and Moskowitz

Minnie and Moskowitz

1971
×
★★★★
Edit this entry  
08
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Paul Blart: Mall Cop 2

Paul Blart: Mall Cop 2

2015
×
Edit this entry  
03
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Grumpy Cat's Worst Christmas Ever

Grumpy Cat's Worst Christmas Ever

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
The Christmas Train

The Christmas Train

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Land of Mine

Land of Mine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Beautiful Girls

Beautiful Girls

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Edit this entry  
27
Breaking Brooklyn

Breaking Brooklyn

2018
×
½
Edit this entry