rogue has logged 49 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
Edit this entry  
28
Macadam Stories

Macadam Stories

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Souvenir

Souvenir

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Autumn in New York

Autumn in New York

2000
×
★½
Edit this entry  
27
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dune

Dune

1984
×
★½
Edit this entry  
26
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Edit this entry  
25
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sideways

Sideways

2004
×
★★
Edit this entry  
21
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★
Edit this entry  
20
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Snowman

The Snowman

2017
×
Edit this entry  
18
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gambit

Gambit

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The House of Usher

The House of Usher

2006
×
½
Edit this entry  
13
Syriana

Syriana

2005
×
★★★★
Edit this entry  
13
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Green Hornet

The Green Hornet

2011
×
½
Edit this entry  
12
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
Edit this entry  
12
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Edit this entry  
10
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
The Infiltrator

The Infiltrator

2016
×
★½
Edit this entry  
08
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Crazy Heart

Crazy Heart

2009
×
★★½
Edit this entry  
07
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
06
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
Read prior review Edit this entry  
05
Eat Drink Man Woman

Eat Drink Man Woman

1994
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Town

The Town

2010
×
★★★
Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★
Edit this entry  
03
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
02
First Daughter

First Daughter

2004
×
Edit this entry  
02
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★
Edit this entry  
02
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★★
Edit this entry  
02
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Lawless

Lawless

2012
×
★★½
Edit this entry  
01
Cabbage Soup

Cabbage Soup

1981
×
★★
Edit this entry  
01
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Fun Mom Dinner

Fun Mom Dinner

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Edit this entry