• Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • The Gulf of Silence

  • The Queen's Gambit

    ★½

  • Scoob!

    ★½

  • Bloodshot

    ★½

  • Followers

  • The Call of the Wild

  • Dorohedoro

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Fall

  • Watchmen

  • Doom: Annihilation

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Just Mercy

    ★★★

  • Dragon Quest: Your Story

    ★★★★

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

  • Anima

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Parasite

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Alien Warfare

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • The Death of Dick Long

    ★★★★

  • Serenity

  • Going Nuts - Tales from the Squirrel World

  • Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mortal Engines

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • The Grinch

    ★★★

  • Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

  • The Scorpion King: Book of Souls

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Haunting of Hill House

    ★½

  • Death Race: Beyond Anarchy

  • The Night Comes for Us

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • I Am Vengeance

    ★★

  • Viking Destiny

    ★½

  • Bleach

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Under the Silver Lake

    ★★

  • Mobile Suit Gundam: The Origin VI – Rise of the Red Comet

  • Tremors: A Cold Day in Hell

  • For the Hungry Boy

    ★★★

  • Batman Ninja

    ★★★★

  • The Hurricane Heist

    ★★★

  • Samson

    ★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Hereditary

    ★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

  • Scooby-Doo! & Batman: The Brave and the Bold

    ★★★★

  • The Commuter

    ★★★

  • Devilman Crybaby

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Singularity

  • Wonder

    ★½

  • Pottersville

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

  • Truth or Dare

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★½

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★★

  • Mom and Dad

    ★★★