Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
True Romance

True Romance

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kids

Kids

1995
×
Read the review Edit this entry  
12
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The 8 Diagram Pole Fighter

The 8 Diagram Pole Fighter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shoot the Piano Player

Shoot the Piano Player

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eggshells

Eggshells

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Jumbo

Little Jumbo

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Night on the Galactic Railroad

Night on the Galactic Railroad

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Night on the Galactic Railroad

Night on the Galactic Railroad

1985
×
Read the review Edit this entry  
25
Olive, the Other Reindeer

Olive, the Other Reindeer

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween Is Grinch Night

Halloween Is Grinch Night

1977
×
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Conquest

Conquest

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
California Crisis: Gun Salvo

California Crisis: Gun Salvo

1986
×
Read the review Edit this entry  
28
Maria Bamford: Old Baby

Maria Bamford: Old Baby

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Death Note

Death Note

2006
×
Read the review Edit this entry  
23
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Chance Detectives: Legend of the Desert Bigfoot

The Last Chance Detectives: Legend of the Desert Bigfoot

1995
×
Read the review Edit this entry  
18
Viy

Viy

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Archie: To Riverdale and Back Again

Archie: To Riverdale and Back Again

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wendigo

Wendigo

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mobile Suit Gundam II: Soldiers of Sorrow

Mobile Suit Gundam II: Soldiers of Sorrow

1981
×
Read the review Edit this entry  
06
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Passages from James Joyce's Finnegans Wake

Passages from James Joyce's Finnegans Wake

1967
×
Read the review Edit this entry  
03
Mobile Suit Gundam I

Mobile Suit Gundam I

1981
×
Read the review Edit this entry  
01
God Told Me To

God Told Me To

1976
×
Read the review Edit this entry  
01
The Rover

The Rover

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry