• Mom and Dad

    ★★★

  • The Ritual

    ★★★

  • Mobile Suit Gundam: The Origin V: Clash at Loum

  • Lady Bird

    ★★★

  • Death Note

    ★★★

  • Legend of the Naga Pearls

    ★★★

  • What Happened to Monday

    ★½

  • Wet Hot American Summer: Ten Years Later

  • The Humanity Bureau

  • Good Time

    ★★★★

  • Before We Vanish

    ★★★★

  • Lu Over the Wall

    ★★★

  • Twin Peaks: The Return

  • Wonder Woman

    ★★

  • Boone: The Bounty Hunter

  • Maria Bamford: Old Baby

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Dave Chappelle: The Age of Spin

  • K. Trevor Wilson: Bigger in Person

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • The Bye Bye Man

    ★½

  • House of Deadly Secrets

    ★★

  • Sleep Has Her House

    ★★★★½

  • Mobile Suit Gundam: The Origin IV – Eve of Destiny

  • Gantz:O

    ★★

  • Snowden

    ★½

  • The Magnificent Seven

    ★★

  • The Bad Batch

    ★★★

  • i thot i wuz free

  • Moonlight

    ★★★★

  • Jason Bourne

    ★★

  • Creepy

    ★★★

  • Finding Dory

    ★½

  • Officer Downe

  • Mobile Suit Gundam: The Origin III - Dawn of Rebellion

  • Elle

  • Personal Shopper

    ★★★★

  • Raw

    ★★★

  • The Wailing

    ★★★★½

  • Bottom's Butte

    ★★★

  • Term Life

  • Always Shine

    ★★★★

  • Things to Come

  • Sniper: Special Ops

  • Joe Pera Talks You to Sleep

  • This House Has People in It

    ★★★★

  • Keanu

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★

  • Late Shift

  • 10 Cloverfield Lane

    ★½

  • Homo Sapiens

    ★★★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★

  • The Love Witch

    ★★★★

  • Kung Fu Panda 3

    ★★★★½

  • Standoff

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • Digimon Adventure tri. Part 1: Reunion

    ★★

  • Addicted to Sexting

  • John Mulaney: The Comeback Kid

  • The Big Short

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★

  • Wrecker

  • Sticky Drama

  • Mobile Suit Gundam: The Origin II - Artesia's Sorrow

  • The Last Witch Hunter

    ★★★

  • Cyborg 009 vs Devilman

  • Tales of Halloween

    ★½

  • Black Road

    ★★