• Samurai Cop 2: Deadly Vengeance

    ★★

  • Crimson Peak

    ★★

  • Blackway

  • Room

    ★★★★

  • Regular Show: The Movie

    ★★★★

  • We Are Your Friends

    ★½

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★

  • Wet Hot American Summer: First Day of Camp

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★

  • Durarara!! X2: My Heart Is in the Pattern of a Hot Pot

  • Prison School

  • The Lobster

    ★★★

  • Minions

  • Cemetery of Splendor

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Everything in This Dream

    ★★★★

  • Furious 7

    ★★★★

  • sickening chair games

  • He Never Died

    ★★★★

  • The Invitation

    ★★★★

  • Mobile Suit Gundam: The Origin I - Blue-Eyed Casval

  • BLUE

    ★★★★

  • Jupiter Ascending

    ★★★

  • Welcome to Leith

    ★★★

  • They Look Like People

    ★★

  • Shaun the Sheep Movie

    ★★★★★

  • The Witch

    ★★★

  • World of Tomorrow

    ★★★★

  • Tracers

  • Contradiction: The Interactive Murder Mystery Movie

  • Rolling

    ★★★★★

  • Yo-kai Watch: The Movie

  • Unedited Footage of a Bear

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★

  • Eden

  • Selma

    ★★★★

  • Interesting Ball

  • Over the Garden Wall

    ★★★★½

  • The Heart Machine

    ★½

  • Fury

    ★★★

  • Christian Mingle

  • Inherent Vice

    ★★★★

  • Left Behind

  • Nightcrawler

    ★★★

  • Goodnight Mommy

    ★★★

  • The Look of Silence

    ★★★★½

  • The Kate Bush Story: Running Up That Hill

    ★★★

  • The Giver

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • Unfriended

    ★★

  • Twin Peaks: The Missing Pieces

    ★★★★

  • Clouds of Sils Maria

    ★★★★

  • Maps to the Stars

    ★★★★

  • The Rover

    ★★★★½

  • It Follows

    ★★★

  • Godzilla

    ★★

  • Soul Eater Not!

  • Lanzarote

    ★★★★½

  • Scooby-Doo! WrestleMania Mystery

    ★★

  • Paulette's Chair

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★

  • Harmontown

    ★★

  • Whoop Dreams

    ★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • Non-Stop

    ★★

  • The Raid 2

    ★★★★

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★★

  • The Babadook

    ★★★

  • UFO Secret MJ-12

  • Hunter x Hunter: The Last Mission

  • Live Forever as You Are Now with Alan Resnick

  • The Wolf of Wall Street

    ★★