• Hunter x Hunter: The Last Mission

  • Live Forever as You Are Now with Alan Resnick

  • The Wolf of Wall Street

    ★★

  • Psych: The Musical

  • The Kingdom of Dreams and Madness

  • Escape from Tomorrow

    ★★

  • Pokémon Origins

  • Still Life (Betamale)

  • Coherence

    ★★★★

  • The Nest

    ★★★

  • Under the Skin

    ★★★★

  • Elysium

    ★½

  • Snowpiercer

    ★★★★½

  • Computer Chess

    ★★★★

  • Sharknado

  • Pacific Rim

    ★★★

  • WATAMOTE

    ★★★

  • A Field in England

    ★★★★

  • John Hodgman: RAGNAROK

  • Man of Steel

    ★★★

  • The Purge

    ★★

  • Only Lovers Left Alive

    ★★

  • Fateful Findings

    ★★★★½

  • Only God Forgives

    ★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★

  • Stranger by the Lake

    ★★★★

  • Blue Ruin

    ★★★★

  • Borgman

    ★★

  • Fast & Furious 6

    ★★★★

  • Kick-Heart

    ★★★★

  • Iron Man 3

    ★★

  • Flowers of Evil

  • Upstream Color

    ★★★★

  • Olympus Has Fallen

    ★½

  • Short Term 12

    ★★★★

  • The Lizard of OZ

  • Back Beyond

    ★★★★★

  • Black Mirror: White Bear

  • Hunter x Hunter: Phantom Rouge

    ★★

  • Center Jenny

    ★★★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★

  • Beforel Orel: Trust

  • Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

    ★★★

  • The Comedy

    ★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★★

  • Looper

    ★★★

  • The Lords of Salem

    ★★★★

  • Silver Linings Playbook

  • Dredd

    ★★★★

  • Spring Breakers

    ★★★★

  • The Master

    ★★★★★

  • The Act of Killing

    ★★★★½

  • Swans - The Seer Live

  • It's Such a Beautiful Day

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★½

  • Helter Skelter

    ★★★★

  • Giant God Warrior Appears in Tokyo

  • Holy Motors

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man

  • Modest Mouse: The Lonesome Crowded West

    ★★★★

  • Superman vs. The Elite

  • Safety Not Guaranteed

    ★½

  • Paperman

    ★★★

  • American Mary

    ★★★

  • Cosmopolis

    ★★★★

  • The Avengers

    ★½

  • Paul F. Tompkins: Laboring Under Delusions

  • Battleship

  • Lupin the Third: The Woman Called Fujiko Mine

  • Sun Don't Shine

    ★★★★

  • Tim and Eric's Billion Dollar Movie

    ★★

  • Justice League: Doom