• Vertigo

    ★★★

  • Lord of Illusions

    ★★★★

  • Ride Your Wave

    ★★★★

  • Blood Simple

    ★★★★½

  • The Last Boy Scout

    ★★

  • Déjà Vu

    ★★★★★

  • Unstoppable

    ★★★★

  • All About My Mother

    ★★★★

  • Die Hard 2

    ★★

  • Cobra The Animation: The Psycho-Gun

    ★★★

  • Cobra The Animation: Time Drive

    ★★★

  • The Skin I Live In

    ★★★

  • Minority Report

    ★★★

  • The Great Dictator

    ★★★

  • The Wizard of Oz

    ★★★★

  • The Blair Witch Project

    ★★★★½

  • Badlands

    ★★★★½

  • Four of the Apocalypse

    ★★★