Sort by

montenegro has logged 27 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Devilman Crybaby

Devilman Crybaby

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Great Pretender

Great Pretender

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cyberpunk: Edgerunners

Cyberpunk: Edgerunners

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Athena

Athena

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Catholic School

The Catholic School

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Clark

Clark

2022
×
★★
Edit this entry  
11
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
Read the review Edit this entry  
09
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ever After High: Spring Unsprung

Ever After High: Spring Unsprung

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★½
Edit this entry  
04
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pistol

Pistol

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★½
Edit this entry