laine 🕊 has logged 19 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Walk

The Walk

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Styles: Behind the Album - The Performances

Harry Styles: Behind the Album - The Performances

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bo Burnham: Words, Words, Words

Bo Burnham: Words, Words, Words

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Lost & Found

Lost & Found

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Milk

Milk

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bastardy

Bastardy

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry